HIK Efterårs Cup 2019

HIK EFTERÅRSCUP

19 & 20 Oktober 2019

Hellerup Idræts klub inviterer til ”HIK EFTERÅRSCUP” d. 19 og 20 oktober på banerne ved Bregnegårdsvej 25, 2900 Hellerup. Vi afvikler stævnet for følgende årgange: 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009 og 2008 (U5- U12). Alle hold vil opleve en meget velafviklet og et tilrettelagt stævne med alt, hvad indebærer af musik, tilskuere, madboder mm.

Alle hold garanteres 5-6 kampe og holdende vil i løbet af turneringen blive fordelt, så alle får flest mulige kampe med hensigtsmæssig matchning. For at sikre en ordenligt afvikling af de respektive kampe vil der være dommer på fra U8-U12, så trænere, forældre og holdleder blot skal fokusere på spillet der foregår på banen. Og på U5-U7 vil det være ” Døm-selv-kampe”.

Vi glæder os til at byde jer velkommen på vores fantastiske anlæg:

SPILLETID: 5-6 kampe pr. hold

MATCHNING: Slutspil for alle hold (U8-U12)

KAMPLEDERE: I skal blot koncentrere jer om holdet (U8-U12)

EFFEKTIVT KAMPPROGTAM: Holdende skal blot være klar

POKALER: Pokaler til ALLE (U5-U12) +  en vinderpokal til 1-2 (U8-12) i hver række.

PROGRAM:

Med forbehold for ændringer afvikles rækker som følger:

Lørdag 19/10:

U5 (2015)  Lørdag d. 19/10 kl. 09.00 -  13.00 Bane 3

U6 (2014)  Lørdag d. 19/10 kl. 09.00 – 13.00 Bane 3

U7 ( 2013) Lørdag d. 19/10 kl. 09.00 – 13.00 Bane 3

U8A (2012)  Lørdag d. 19/10 kl. 09.00 – 13.00 Bane 2

U8B (2012)  Lørdag d. 19/10 kl. 09.00 – 13.00 Bane 2

U8C (2012)  Lørdag d. 20/10 kl. 13.00 – 17.00 Bane 2

U9A (2011)  Lørdag d. 19/10 kl. 09.00 -13.00 Bane 1

U9B (2011)  Lørdag d. 19/10 kl. 09.00 -13.00 Bane 1

U9C (2011)  Lørdag d. 19/10 kl. 13.00 –17.00 Bane 2

U10A (2010) Lørdag d. 19/10 kl. 13.00 -17.00 Bane 1

U10B (2010) Lørdag d.19/10  kl. 13.00 -17.00 Bane 1

Søndag 20/10:

U11B(2009) Søndag d. 20/10 kl. 09.00 -13.00 Bane 2 og 2

U12B(2008) Søndag d. 20/10 kl. 13.00 -16.00 Bane 1 og 2

- U5-U7 afvikles som 3v3 på 3mandsmål. ( max 5 spillere)

- U8 afvikles som 5v5 på 5mandsmål ( Max 8 spillere)

- U9-U10 afvikles som 5v5 på 8mandsmål (Max 8 spillere)

***(U9 C & U10 C afvikles som 5v5 på 5mandsmål)

- U11-U12 afvikles som 8v8  (max 11 spillere)

TILMELDNING:

Tilmelding sker efter først-til-mølle princippet via enten her  på Staevner.dk eller til ah@hik.dk.  Der er som udgangspunkt plads til 16 hold pr. række. Holdgebyret: U5-U7 ( 500 kr.), U8- U10 ( 700 kr.) og U11-U12 ( 800 kr.) Betalingsinfo sendes på mail. Der er mulighed for udvidelse, hvis behovet opstår.

Evt. spørgsmål kan rettes til Allan Hansen ( Daglig leder i HIK) på ovenstående mail.

VELKOMMEN!

Hellerup Idræts Klub

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 - 2015 (3 Mands) Mixed 5 500 Lørdag 9 - 13. 9 1
U6 - 2014 (3 Mands) Mixed 5 500 Lørdag 9 - 13 7 0
U7 - 2013 (3 Mands) Mixed 5 500 Lørdag 9 - 13 15 0
U8 A - 2012 (5 Mands Mixed 8 700 Lørdag 9 - 13 15 0
U8 B - 2012 (5 Mands Mixed 8 700 Lørdag 9 - 13 23 0
U8 C - 2012 (5 Mands Mixed 8 700 Lørdag 13 - 17 10 0
U9 A - 2011 (5 Mands Mixed 8 700 Lørdag 9 - 13 17 0
U9 B - 2011 (5 Mands Mixed 8 700 Lørdag 9 - 13 27 0
U9 C - 2011 (5 Mands Mixed 8 700 Lørdag 13 - 17 25 0
U10A - 2010 (5 Mands Mixed 8 700 Lørdag 13 - 17 19 0
U10B - 2010 (5 Mands Mixed 8 700 Lørdag 13 - 17 26 1
U11 B - 2009 8 Mands Mixed 11 800 Søndag 9 - 13 17 0
U12 B - 2008 8 Mands Mixed 11 800 Søndag 13 - 16 3 0
U10 C - 5mands - 2010 Male C 8 700 11 0

Signetud teams

U5 - 2015 (3 Mands) 1 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 13.

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U6 - 2014 (3 Mands) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 13

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1903 1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hareskov IF Hareskov IF Logo Hareskov IF
B1903 2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Kastrup Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kb løverne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb løverne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 - 2013 (3 Mands) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 13

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Måløv Boldklub U7 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
EIF Espergærde IF Logo Espergærde IF
KB 5 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HUI 1 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
RIF 1 2013 Ringsted IF Logo Ringsted IF
RIF 2 2013 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Brøndby Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Husum 1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U8 A - 2012 (5 Mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 13

Teamname LVL Logo Club
HIK Bad Boys Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B.1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
U8 Fix 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Lyngby boldklub Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BS72 Gul Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
B1903 1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Himmelev veddelev bk a Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U8 B - 2012 (5 Mands 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 13

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Karlslunde B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B.1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
U8 Fix 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BS72 Blå Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BK Vest U8 Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
FC Trelleborg, Lag Blå FC Trelleborg Logo FC Trelleborg
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B1903 2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Gvi Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Brøndby Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Tune IF gul Tune IF Logo Tune IF
Ølstykke Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Himmelev veddelev bk 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Nykøbing fc Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
AB TAARNBY U8 ØST Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U8 C - 2012 (5 Mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13 - 17

Teamname LVL Logo Club
B.1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
U8 Fix 3 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B. 1973 Herlev 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FC Trelleborg, Lag Röd FC Trelleborg Logo FC Trelleborg
Tune Tune IF Logo Tune IF
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U9 A - 2011 (5 Mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 13

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B93 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve Fodbold 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSV 2016-1 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Allerød FK 1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hvb1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U9 B - 2011 (5 Mands 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 13

Teamname LVL Logo Club
HIK Rød B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve Fodbold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vallensbæk IF 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Frederiksværk Fodbold Klub Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Solrød Strandløver Solrød FC Logo Solrød FC
Stenløse bk Stenløse BK Logo Stenløse BK
BK Vest U9 Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
Værløse BK Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Hellas 1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
HG Hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hvb2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
Roskilde kfum KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Hellas 2 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Næstved i.f. Næstved IF Logo Næstved IF

U9 C - 2011 (5 Mands 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13 - 17

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Lundtofte 1 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte 2 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Greve Fodbold 3 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 4 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vallensbæk IF 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 4 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Frederiksværk Fodbold Klub Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Solrød gul Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød rød Solrød FC Logo Solrød FC
Stenløse bk 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse bk 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Allerød FK 3 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Vørløse Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
HG Sort Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Husum Boldklub Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
kastrup 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U10A - 2010 (5 Mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13 - 17

Teamname LVL Logo Club
Hik blå A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Næstved I.F. A Næstved IF Logo Næstved IF
Rudersdal Boldklub A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Lyngby Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FC Trelleborg Blå FC Trelleborg Logo FC Trelleborg
Glostrup FK Glostrup FK Logo Glostrup FK
B1903 Tigre BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B93 a1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 a2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 b1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vallensbæk 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Næsby boldklub Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U10B - 2010 (5 Mands 21 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13 - 17

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Næstved I.F. B Næstved IF Logo Næstved IF
Græshopperne
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
B93 - jeo1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - jeo2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Lyngby Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
SGIF Blå Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
FC Trelleborg Röd FC Trelleborg Logo FC Trelleborg
FC Trelleborg Vit FC Trelleborg Logo FC Trelleborg
Bagsværd BK Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
B1903 Løver BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Rb1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
BS72 Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Vallensbæk 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U11 B - 2009 8 Mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9 - 13

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Glostrup FK Glostrup FK Logo Glostrup FK
Toksværd Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
CIK - Christianshavn Idrætsklub Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Jægersborg Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Ølstykke FC Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
FC Holte 1 FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 2 FC Holte Logo FC Holte
Fc Rosengård Fc Rosengård
Ffk u11 drenge Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Rudersdal boldklub Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Team as Slaglille Bjernede

U12 B - 2008 8 Mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13 - 16

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FC Trelleborg FC Trelleborg Logo FC Trelleborg
Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub

U10 C - 5mands - 2010 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B82 B82 Virum Logo B82 Virum
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Køge Nord FC Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
B1903 Pantere BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Allerød FK 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Greve Fodbold - C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lyngby Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vallensbæk 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Næstved if Næstved IF Logo Næstved IF
Måløv bk Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
19. - October 20 2019
Last signup
Tuesday, October 1, 2019

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
HIK's Anlæg
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
ah@hik.dk
HIK Efterårs Cup 2019 map

Tournament overview