Dan Cake Cup Give 2020

Dan Cake Cup Give 2020

Dan Cake Cup Give 2020

Give Fremad er igen i år klar til vores traditionsrige og store indendørs fodboldstævne i Give og omegn den 10.-12. januar 2020. Vi har i år fået ny hovedsponsor, derfor hedder vi nu Dan Cake Cup. Det er det gamle Nordea Cup. Vi vil have plads til ca. 300 hold, som dyster om fede præmier, så vent ikke for længe med jeres tilmelding. HUSK det er os med de mange SPURTPRÆMIER.  Stor pose til alle hold ! Desuden fodboldstatuetter til ALLE deltagere fra U7 til og med U10.  NYT NYT , samtlige deltagere modtager GRATIS fodboldbillet til Nordic Bet Liga kampen Vejle Boldklub-Køge den 1/3-2020

Turneringen foregår i de 2 haller i Give samt i Givskud og Grønbjerg + evt. 1 hal mere.  Alle hold er garanteret MINIMUM 4 kampe. Vi tilstræber at få niveauopdelt efter den indledende pulje i A- og B-række, for at alle bliver matchet bedst muligt - dette kræver dog min. 12 hold pr. årgang.

Alle hold blive belønnet med masser af SPURTPRÆMIER skænket af lokale virksomheder.

PRÆMIER:

I U6/U7 mix er der ERINDRINGS STATUETTER til Alle deltagerer. Præmier til max 5 spillere pr. hold

+ U8 +U9 + U10 er der store POKALER til nr. 1+2 samt ERINDRINGS STATUETTER til ALLE øvrige deltagerne. Der er præmier til max 7 spillere pr. hold.
I U11 + U12 er der store POKALER til nr. 1+2 . I U13- U16 er der personlige præmier til nr. 1 og 2 i hver række.
Der er præmier til max. 6 deltagere pr. hold i rækkerne U11-U16.

Vi forbeholder os ret til at slå rækker sammen i tilfælde af for få tilmeldte hold i de enkelte årgange.

Vi forsøger i år at formindske ventetiden ved at afvikle samme årgange i flere haller samtidig.

Har I spørgsmål til stævnet kan I kontakte Johnny Andersen på mobil 28 18 37 38.

VIGTIGT:

Der skal betales ved tilmelding. I år meget nemt. Betal på mobilpay på nummer 228519

Husk at sætte holdnavn og årgang på indbetalingen.
Først når betalingen er registreret er tilmeldingen gyldig.

Der må anvendes 1 halvårsspiller pr. hold og dette SKAL oplyses ved tilmelding. Halvårsspillere kan kun deltage i én aldersgruppe.

Vi glæder os til at se jer alle til et brag af et indefodboldstævne.

Sidste tilmelding 21/12 eller når rækkerne er fyldt op

Med venlig hilsen
 Give Fremad

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-13 Drenge Male 4 500 Lørdag 16 0
U-9 Drenge Male 5 450 Søndag 9 0
U-10 Drenge Male 5 450 Lørdag 21 1
U-10 Piger Female 5 450 Lørdag 9 0
U-11 Drenge Male 4 450 Lørdag 5 0
U-11 Piger Female 4 450 Søndag 6 0
U-12 Drenge Male 4 450 Søndag 11 0
U-12 Piger Female 4 450 Lørdag formiddag 16 1
U-9 Piger Female 5 450 Lørdag 6 0
U-13 Piger Female 4 500 Lørdag formiddag 9 0
U-15 + U16 Piger Female 4 500 Fredag 14 2
U-15 Drenge Male 4 500 lørdag 8 0
U6 + U-7 Mix Mixed 3 450 Søndag formiddag 32 0
U-14 Drenge Male 4 500 Fredag 19 0
U16 Drenge Male 4 500 Søndag 16 0
U8 Drenge Male 5 450 Søndag 16 0
U-14 Piger Female 4 500 Lørdag 2 0
U-8 Piger Female 5 450 Søndag 0 0

Signetud teams

U-13 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mean Machines B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Give Fremad B Give Fremad
Gulddrengene B Hif
Team Midtjylland C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Team Restudy A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Factum2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Farstrup comfort center B Lindved Gf
Ikast FC 1 A Ikast Fc
Ikast fc 2 B Ikast Fc

U-9 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Brande IF 1 A Brande IF Logo Brande IF
Ikast FC 1 B
Ikast FC 2 C Ikast Fc
Varde if B Varde IF Logo Varde IF
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Gauerslund IF B Gauerslund If

U-10 Drenge 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kolind/Perstrup IF 1 C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Kolind/Perstrup IF 1 C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
EIF/NSG C Ejstrupholm
Teletubbies A Brande
Muppet show B
Give Fremad B Give Fremad
Skibet IF C
Frem thyregod syd C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem thyregod nord C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Give fremad 2 C Give Fremad
Vejen SF B
Hovedgård IF C

U-10 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vejle B A
Ikast FC C Ikast FC Logo Ikast FC
VSF1 A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
VSF2 C Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
VSF3 C Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC GOG C Fc Gog
Rindum B Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening

U-11 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Give Fremad B
GadeSalonens Drenge A Hejnsvig
Frem thyregod vest C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem thyregod øst C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod

U-11 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VB Piger B
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FCM syd A Fcm
MobiKOM A Nbsif

U-12 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Team Small Rags A Give Fremad Logo Give Fremad
Jack&Jones Junior A
Scanstore A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Team OK A
TEAM NYRUP A A Holstebro
Skørping A Skørping
The Team A Holdet Er Sammensat Af Gode Venner På Tværs.
Team Nykredit A
Team BGB A

U-12 Piger 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Team trouble C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
HTS A Hts
Fc Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Lystrup if A Lystrup IF Logo Lystrup IF
RS-Huse Power Girls A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lyseng U12 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng U12 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Highlanders A Fc Skanderborg
Loan Sharks B Fc Skanderborg
Sportigan Hadsund A Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
MobiKOM A Nbsif
FC GOG B

U-9 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Seest B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Vejle boldklub (u8 piger) B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Fc Horsens C Horsens FS Logo Horsens FS
Hover IF B Hover if Logo Hover if
Gauerslund IF C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Uldum I.F. C

U-13 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Drama Queen B
Girl power A
The New A
Rask Mølle C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Jerne-pigerne C
LIF C Løsning IF Logo Løsning IF
HT/SIK Blå B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT/SIK Rød Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U-15 + U16 Piger 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Haderslev FK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Go Charge B Give Fremad Logo Give Fremad
MF-Energi B Give Fremad Logo Give Fremad
Rs-huse pigerne B
Brædstrup C Brædstrup
Go Charge Pigerne B Give Fremad Logo Give Fremad
FC GOG/Skibet IF C Fc Gog
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Go Charge Stjernerne B Give Fremad Logo Give Fremad

U-15 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
DET KRADZZER A FC Horsens Logo FC Horsens
Team Midtjylland B Give Fremad Logo Give Fremad
Team Midtjylland 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Rikke's Malerfirma A
Danisol B
Daglig Brugsens uartige drenge Varde IF Logo Varde IF
Mortens Drenge A Snejbjerg Sg&i
GGIF Drenge B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

U6 + U-7 Mix 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF3 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BIF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brande 1 B Brande IF Logo Brande IF
Brande 2 B Brande IF Logo Brande IF
Brande 3 B Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 1 piger
Brande IF 2 piger
Vejle boldklub u6/u7 piger C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Ammitsbøl Fodbold B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ry1 B
Ry2 B
Ikast fc1 A
Ikast fc2 B
Ikast fc3 C
Ikast fc4 C
Give fremad (u6) C Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 1 (U7) B
Give Fremad 2 (U7) B
KLG 1 B
KLG 2
Klg 3 B
KLG 4 B
FC GOG B Fc Gog
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U-14 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Vinding Drengene B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Black Panters A Kolding IF Logo Kolding IF
White Sharks A Kolding IF Logo Kolding IF
Sportmaster Vejle A
Bænkevarmerne A
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vennerne B Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
Team Give B Give Fremad Logo Give Fremad
The Kings B
Fc koldingnord 1 A Fc Kolding Nord
FC Kolding nord 2 B Fc Kolding Nord
FC Kolding Nord 3 B Fc Kolding Nord
Fc kolding nord 4 B Fc Kolding Nord
Team høppner C
SKIBET FUTURUM B Skibet

U16 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Team Oelbong B Horsens FS Logo Horsens FS
TM Liga 4 A B Give Fremad Logo Give Fremad
TM Liga 4 B B Give Fremad Logo Give Fremad
Kutlingerne B Fb Fodbold
Vesterkjærgaard FC C Vesterkjærgaard Fc
Hiferne B Hif
Fc kolding nord 2 A Fc Kolding Nord
Fc kolding nord 1 A Fc Kolding Nord
MAMC A
Team midtjylland liga 1 a A Give Fremad
Team Midtjylland Liga 1 B A Give Fremad
Snejbjerg B Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I

U8 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brande if B B Brande IF Logo Brande IF
Brande if C Brande IF Logo Brande IF
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 3 C Give Fremad Logo Give Fremad
Bredballe if 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Frem Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Team Grindsted B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Tjørring IF 1 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Tjørring IF 2 C Tjørring IF Logo Tjørring IF

U-14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - January 12
Last signup
Saturday, December 28, 2019

Organisation
Give Fremad
Place
Give Hallerne, Givskud, Grønbjerg, + ekstra
Address
Torvegade 75
Postalcode
7323
City
Give
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
johnny@nikostine.dk
Dan Cake Cup Give 2020 map

Tournament overview