B93 sommerstævne 2020

B93 inviterer til stort stævne på Svanemølleanlægget

Dato for stævnet:

Lørdag d. 15. august og søndag d. 16. august

U8 5M - lørdag

U9 5M - søndag

U10 6M - lørdag

U11 8M - søndag

U12 8M - lørdag

Hvor:

Svanemølleanlægget

Ved Sporsløjfen 10

2100 København

Hvordan:

Minimum 6 kampe

Store pokaler

Matchningskampe - både guld- og sølvspil efter puljespil

Neutrale dommere på alle kampe

Hurtig afvikling

Pris:

5 mands – 650 kr. pr. hold

6 og 8 mands – 850 kr. pr. hold

Bemærk: Vi følger regeringens anbefalinger tæt og vurderer løbende, hvorvidt det er forsvarligt at afholde stævnet. Hvis stævnet skulle blive aflyst, vil alle deltagende hold bliver kontaktet. Derfor sker betaling først, når vi er sikre på, at stævnet kan afholdes.

Programmet kan ses her:  https://www.procup.se/cup/cupstartgeneric900_skin02.php?Cup=34186&Lang_Current=DEN&wd=www.procup.se

Vi glæder os til at se jer!

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Årgang 2010 - U11B Male B 11 850 Søndag eftermiddag 14 0
Årgang 2011 - U10A Male A 9 850 Lørdag eftermiddag 23 2
Årgang 2012 - U9A Male A 9 650 Søndag formiddag 27 2
Årgang 2012 - U9B Male B 9 650 Søndag eftermiddag 25 1
Årgang 2013 - U8A Male A 9 650 Lørdag formiddag 11 2
Årgang 2013 - U8B Male B 9 650 Lørdag eftermiddag 18 0
Årgang 2009 - U12A Male A 11 850 Lørdag formiddag 34 2
Årgang 2010 - U11A Male A 11 850 Søndag formiddag 27 1

Signetud teams

Årgang 2010 - U11B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben af 1893 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Næstved I.F. Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
Dalum if 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Allerød B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

Årgang 2011 - U10A 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Gfa A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Hvidovre if A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Gfa 2012 A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Næstved I.F. A Næstved IF Logo Næstved IF
Sundby boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B.93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Greve fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Malmø FF A Malmö Fotbollförening Logo Malmö Fotbollförening
Amager Elite Blå A Amager Elite
Amager Elite Hvid A Amager Elite

Årgang 2012 - U9A 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK FIX A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Avarta 1 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
BS72 Gul A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
KB Talent A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 2013 A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Brøndby if A Brøndby IF Logo Brøndby IF
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FC Nabo A Fc Nabo
HIK 2A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

Årgang 2012 - U9B 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B93 - 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vba B Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
B1973 herlev B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Bk fix B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Avarta 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
BS72 Gul B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Vba 2 B Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Sundby boldklub 1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby boldklub 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HUI B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Vallensbæk gul B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Nivå-Kokkedal Fodboldklub B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

Årgang 2013 - U8A 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
RIF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Lyngby boldklub 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Taastrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF

Årgang 2013 - U8B 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Lyngby boldklub 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lsf 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lsf 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hui A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hui A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B.93 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB Q34 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B.93 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FA2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Østerbro IF A Østerbro IF Logo Østerbro IF
United odense

Årgang 2009 - U12A 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Gfa 2010 A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Hvidovre A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kb A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fix A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Herlev if A Herlev IF Logo Herlev IF
Gfa A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Kastrup boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Lyngby BK A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Brøndby if A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Malmø FF A Malmö Fotbollförening Logo Malmö Fotbollförening
Amager Elite A Amager Elite

Årgang 2010 - U11A 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Gfa A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
GFA 2011 A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Næstved I.F. Grøn A Næstved IF Logo Næstved IF
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Glostrup FK Glostrup FK Logo Glostrup FK
Malmø ff A Malmö Fotbollförening Logo Malmö Fotbollförening
Amager Elite A Amager Elite
Kjøbenhavns boldklub A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Boldklubben 1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FC Rudersdal A Vedbæk

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
15. - August 16
Last signup
Friday, August 14, 2020

Organisation
Boldklubben af 1893
Place
Boldklubben af 1893
Address
Ved sporsløjfen 10
Postalcode
2100
City
København Ø
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
Simon-Bodholdt@hotmail.com
B93 sommerstævne 2020 map

Tournament overview