AFLYST ETU Forsikring Rødekro CUP 2020

AFLYST AFLYST AFLYST AFLYST

pga Covid 19 har vi været nødt til at aflyse stævnet.

Rødekro IF afholder lørdag 12. september 2020 for 8. gang det store succesrige børnefodboldstævne ETU Forsikring Cup.

Der ventes igen i år deltagelse af over 1000 spillere i alderen 5 til 12 år.

Stævnet har ry for at være et af de bedst organiserede børnestævner i Jylland. Vi gør alt for at stævnet skal fremstå ekstraordinært, derfor kan I forvente: gode dommere, minimum 5 kampe pr. hold og fede præmier. Endvidere er alle spillere sikret en Hummel trøje til en værdi af 300 kr.

Udover selve kampene er der aktivitetsområde hvor spillerne kan hygge, forplejningszone, tombola mm.

------------

I de mindste årgange (U6 og U7) spilles der ikke med resultater – alle for en pokal med hjem. Her er alle hold garanteret 5 kampe.

I U8, U9, U10, U11 og U12 drenge spilles der om store pokaler. Der er præmier til de 3 bedst placerede hold.

I U11 og U12 drenge er der niveau opdeling henholdsvis i A-række og B/C-række.

I pige rækkerne er der dobbelte årgange, U9/U10 og U11/U12.

-----------

Da der erfaringsmæssigt hurtigt bliver udsolgt i mange af årgangene, opfordres derfor til hurtig tilmelding.

For yderligere informationer se Facebook-gruppen ETU Forsikring Rødekro Cup 2020 hvor der løbende kommer stævnenyt.

Spørgsmål kan stilles til: Lars Buchholdt 21 38 82 64 , lba@sport24.dk

Betaling ved tilmelding: reg. 7910 kto. 1619165 eller via Mobilepay 47398 (Rødekro IF Fodbold – Stævne), husk tydeligt at angive hvilket hold der betales for, gerne med angivelse af ID-nr..

NB: Ved afbud efter sidste tilmeldingsfrist 19. august 2020, refunderes deltagergebyret ikke!

Pga Covid-19 så tages der endelig beslutning om afholdelse af stævnet senest 15. august 2020, og såfremt stævnet aflyses, tilbagebetales deltagergebyret.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist

Signetud teams

U8 Piger 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aabk piger 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Aabk piger 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Vbif piger u8 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF G Starup UIF Logo Starup UIF
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hellevad IF C Hellevad If
FC Horsens piger U8 B Fc Horsens
Øster Starup - Vester Nebel IF C
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U6 / 2015 + yngre 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
VBIF U6 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Vbif 2 Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Hellevad IF C Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Lundtoft if C Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Tinglev if C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Tinglev if2 C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Fjelstrup IF C Fjelstrup If
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U7 / 2014 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro if 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Møgeltønder C Møgeltønder Uif
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
ØB 1 B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB 2 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
CIF U7 C Christiansfeld If
Hatting Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Dybbøl IU C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
U7 mix årgang 2014 - Dalby 1 Kolding
U7 mix årgang 2014 - Dalby 2 Kolding

U8 / 2013 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Aabk C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hover if Hover if Logo Hover if
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
BUI Broager UI Logo Broager UI
Aabk 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Janders C Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V. Logo Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V.
Hatting-Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Nørre Aaby A Hårby
Taulov/Skærbæk Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Seest Boldklub Hold Gul C Seest Boldklub
BNS C Bns
Egif B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U9 / 2012 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
VBIF U9 Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Lundtoft if B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Midtals 1 A Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtals 2 C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Dalby gf A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby gf 1 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby gf 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Broager 1 Broager
Broager 2 Broager
Løjt IF 1 B Løjt If
Løjt IF 2 B Løjt If
Skærbæk UB1 A Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Skærbæk ub2 B Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Hatting/Torsted B Hatting/torsted
KB U9 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Efb Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
AaBK 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U10 /2011 28 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro/hellevad 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro/hellevad 2 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
BNS 1 A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Løjt IF U10 C Løjt IF Logo Løjt IF
Hjordkær uif B Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
VBIF U10 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Starup uif A Starup UIF Logo Starup UIF
Efb 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Efb 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Dalby 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Lundtoft if B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Hfk 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 3 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
TSF Tønder B Tønder
Sønderborg Boldklub 1 B Sønderborg Boldklub
Sønderborg Boldklub 2 C Sønderborg Boldklub
BUI 1 B Broager UI Logo Broager UI
BUI 2 C Broager UI Logo Broager UI
Aabk2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
DGF Flensborg U10 A Dgf Flensborg
Dalby gf A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Erritsø GIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hover IF C Hover if Logo Hover if
Efb (u9) C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U11 / 2010 A rækken 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Als A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
AaBK A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Haderslev FK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
NBSIF 1 A
KB A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
TSIF A Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF

U11 / 2010 B/C rækken 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FBS Als B Fodbold Bredde Samarbejdet Als Logo Fodbold Bredde Samarbejdet Als
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
VBIF U11 Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Hatting / torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Starup 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Tinglev if C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Møgeltønder Møgeltønder Uif
DGF Flensborg B Harrislee
NBSIF 2 B
Seest Boldklub C Seest Boldklub

U12 / 2009 A rækken 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 / 2009 B/C rækken 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Feh 1 B Feh
Feh 2 C Feh
Dalby gf Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bov if B BOV IF Logo BOV IF
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Aabenraa boldklub B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Gråsten boldklub C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
DGF Flensborg B
Broager 1 B Broager UI Logo Broager UI
Broager 2 B Broager UI Logo Broager UI

U9/U10 Piger 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
VBIF U10 piger Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
Hellevad IF Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dybbøl IU Sønderborg
Dalby GF C
Seest Boldklub 1 Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest Boldklub 2 Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Lunderskov Boldklub 1 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U11/U12 Piger 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro if/hellevad (u11) Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro if/løjt (u12) Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
VBIF 11/ 12 piger Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Gråsten boldklub B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Vinding sf B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Trelde A Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening
BGIF U11 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Haderslev FK B Haderslev Fk
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
Bramming boldklub C Bramming Boldklub
Sole if B Løsning
Kolding Boldklub C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 12
Last signup
Wednesday, August 19, 2020

Organisation
Rødekro Idrætsforening
Place
Fladhøj Idrætscenter
Address
Skovbrynet 10
Postalcode
6230
City
Rødekro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
lojo2609@gmail.com
AFLYST ETU Forsikring Rødekro CUP 2020 map

Tournament overview