HIF CUP 2014

Vi har næsten alle rækker booket op, vi mangler 1 hold i, U12D B,  Der er mulighed for at komme på venteliste i de øvrige rækker.

Kampprogram U9 til U15

http://www.tournamentsoftware.com/sport/events.aspx?id=116F2DC9-97CA-4790-B41F-AF2C7AB88A6D

Kamprogram til u7 og U8

http://www.tournamentsoftware.com/sport/events.aspx?id=3C14774A-0227-4220-A7AE-C873247DF85C

 

Målsætningen for stævnet er, at alle spillere, trænere og forældre
skal have en god oplevelse.
Der er præmier og spurtpræmier til alle.
 
U9 og opefter spiller på store mål som giver masser af målchancer
og underholdning. De mindre årgang spiller på håndboldmål.
I U6 til U9 satser vi på jævnbyrdige hold, mens vi i U10 – U15 gerne vil have
tilmelding i A og B række.

Pris for deltagelse er kun 350,-. Der spilles efter JBU´s regler –
se http://www.dbusjaelland.dk/page.aspx?id=2768

Antal spillere er for U9 og opad max 6 pr. hold og 4 på banen.
For U8 og nedad max 7 pr. hold og 4 på banen.
 
 Tilmelding og yderligere oplysning.
Tilmelding og betaling skal ske på www.staevner.dk
Kampprogrammet vil også kunne findes dér fra medio januar.
Seneste frist for tilmelding er den 6 januar 2014
 
Bemærk vi lukker rækkerne, når der er nok tilmeldte hold til en række, der mulighed for at komme på venteliste , så meld bare til.
Spørgsmål til stævnet, Ib Buelund, tlf. 2344 7209 eller mail: ib@buelund.com
 
Foreløbig kampprogram
Fredag U14 og U15
Lørdag U6 til U11 evt. U14 piger
Søndag U12 og U13

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6D Mixed 7 350 Lørdag 0 0
U7D Mixed 7 350 Lørdag 7 0
U8D Mixed 7 350 Lørdag 16 0
U9D Mixed 6 350 Lørdag 12 1
U10D A Mixed 6 350 Lørdag 10 0
U10D B Mixed 6 350 Lørdag 14 1
U11D A Mixed 6 350 Lørdag eller Søndag 5 0
U11D B Mixed 6 350 Lørdag eller Søndag 8 1
U12D A Mixed 6 350 Søndag 7 0
U12D B Mixed 6 350 Søndag 6 0
U13D A Mixed 6 350 Søndag 7 0
U13D B Mixed 6 350 Søndag 4 0
U14D A Mixed 6 350 Fredag 0 0
U14D B Mixed 6 350 Fredag 6 0
U15D A Mixed 6 350 Fredag 1 0
U15D B Mixed 6 350 Fredag 11 0
U6P Mixed 7 350 Lørdag 0 0
U7P Mixed 7 350 Lørdag 0 0
U8P Mixed 7 350 Lørdag 0 0
U9P Mixed 7 350 Lørdag 0 0
U10P A Mixed 6 350 Lørdag 2 0
U10P B Mixed 6 350 Lørdag 2 0
U11P A Mixed 6 350 Lørdag eller søndag 0 0
U11P B Mixed 6 350 Lørdag eller søndag 0 0
U12P A Mixed 6 350 Søndag 0 0
U12P B Mixed 6 350 Søndag 2 0
U13P A Mixed 6 350 Søndag 1 0
U13P B Mixed 6 350 Søndag 1 0
U14P A Mixed 6 350 Fredag 0 0
U14P B Mixed 6 350 Fredag 2 0
U15P A Mixed 6 350 Fredag 0 0
U15P B Mixed 6 350 Fredag 0 0

Signetud teams

U6D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HIF1 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
HIF 2 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Sunds IF 1 Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Sunds IF 2 Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Them GF C Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896

U8D 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Krisajs Knægte Give Fremad Logo Give Fremad
Hammerum 1 A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Hammerum 2 A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Hammerum 3 A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
VSF1 A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
VSF2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
VSF3 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
NINJAGO drengene Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
NINJAGO Drengene 2 Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Maabjerg IF 1 A
Maabjerg IF 2 A
IFS - Midtjyllands knægte Ikast FS Logo Ikast FS
Ringkøbing IF Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Thisted FC Thisted FC Logo Thisted FC

U9D 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Vildbjerg SF 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
HIF 1 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
HIF2 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
HIF 3 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
HIF4 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Ikast drengene B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Team Skovhuus Strik A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF

U10D A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
HIF A A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Sunds IF 1 A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Ringkøbing IF 1 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Team Lysagervænget A
Vildbjerg SF A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Sunds IF young boys A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Vildbjerg SF " A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

U10D B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad 2 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Ikast KFUM B Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
HIF1 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
HIF2 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Skive Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Skive Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
Sunds IF 2 B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Høgsbergs Helte B Brande IF Logo Brande IF
Rif Drengene B1 B RIF
Herning Fremad 3 B Herning Fremad Logo Herning Fremad

U11D A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIF1 A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
team teenz A
Team Nordvestjysk Elservice A
Skjern GF A Skjern GF Logo Skjern GF
Sunds if piger Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening

U11D B 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIF2 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
HIF3 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
HIF4 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Rif 2 B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
PG Montage C Kibæk Idrætsforening Logo Kibæk Idrætsforening
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad

U12D A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hammerum IF A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Sparnord / Totalkredit A Hedensted IF Logo Hedensted IF
NUGF A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Virklund Boldklub Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub

U12D B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIF2 B Hammerum if
HIF3 B Hammerum if
Team Fiat Grindsted B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
PG Montage C Kibæk Idrætsforening Logo Kibæk Idrætsforening

U13D A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TFC TIGERS A Thisted FC Logo Thisted FC
TFC LIONS A Thisted FC Logo Thisted FC
De Gule bisser A Ikast FS Logo Ikast FS
IKAST ALLSTARS A Ikast FS Logo Ikast FS
Herning Fremad 1 Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 Herning Fremad Logo Herning Fremad

U13D B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Blue Boys B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
HIF1 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
HIF2 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
HIF3 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening

U14D A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U14D B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Billund IF 1 B Billund IF Logo Billund IF
Billund IF 2 B Billund IF Logo Billund IF
Billund IF 3 B Billund IF Logo Billund IF
Hammerum IF 1 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Hammerum IF 2 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Sallingsund FC B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC

U15D A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U15D B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Leifs Produkt B Tørring IF Logo Tørring IF
Hammerum IF 1 C Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Kombardoerne B Feldborg Haderup IF Logo Feldborg Haderup IF
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
Severin C grindsted
Linde B B Linde Boldklub

U6P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10P A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Vildbjerg SF 1 A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

U10P B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Vildbjerg SF 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

U11P A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U11P B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U12P A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12P B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13P A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13P B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14P A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U14P B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U15P A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U15P B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 31 - February 2 2014

Organisation
Hammerum Idrætsforening
Place
Hammerum Hallen
Address
Palle Fløesvej 28
Postalcode
7400
City
Herning
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview