Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus

ØSTJYLLAND OPEN i indefodbold 

 

AIA Tranbjerg og Fodboldfabrikken byder velkommen til årets sidste indefodboldturnering

søndag d. 23. marts.

Stævnet er for hele regionens U6 / U7 / U8 / U9  og U10 spillere og afvikles i de gamle CERES Tappehaller i Århus på de fede indebaner – fodbold Oasen – Fodboldfabrikken.

 

Vi spiller 4 mod 4 med max 2 udskiftere, der er bander/net hele vejen rundt om banerne, så bolden hele tiden er i spil.

 

Alle er garanteret min. 4 kampe samt en flot medalje!

 

Så kom og vær med til en sjov dag, der også byder på masser af aktiviteter udenfor banerne. Bl.a. vil der være hoppeborge og microbaner.

 

Vi forventer stor tilslutning til stævnet, så sikre jer pladsen ved hurtig tilmelding.                                

Tilmeldingen er først endelig når betalingen er modtaget.

 

Vi glæder os til at se en masse glade børn og voksne til en uforglemmelig dag.

 

Med sportslig hilsen

AIA Tranbjerg og Fodboldfabrikken

 

Hovedsponsor: Jydsk Emblem Fabrik - vi præmierer sporten

 

Kontakt:madsw@nordistic.com

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 Mixed 6 300 0 0
U-6 Mixed 6 300 0 0
U-8 Mixed 6 300 7 1
U-9 Mixed 6 300 5 1
U-10 Mixed 6 300 10 0
U-6 Mixed 6 300 14 0
U-7 Mixed 6 300 32 0
U-8 Mixed 6 300 22 1
U-9 Mixed 6 300 26 0
U-10 Mixed 6 300 12 0

Signetud teams

U-7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG Hinnerup 2 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
ASA B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 2 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Stautrup IF Stautrup IF Logo Stautrup IF

U-9 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF A Løjt IF Logo Løjt IF
VIK 1 C Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK 2 C Vejlby IK Logo Vejlby IK
Egebjerg IF u9 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub

U-10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Rask Mølle C ROI
SIF 1 & SIF 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
ATI - Fodboldpiger A
JA Fodbold B
ASA B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
FC Horsens C B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens H A FC Horsens Logo FC Horsens
Lyseng pigerne B IF Lyseng Logo IF Lyseng
SIF 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U-6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 4 IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC Horsens 2008 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 3 FC Horsens Logo FC Horsens
HSK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
ASA1 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA2 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus

U-7 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup IF U7 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lyseng 6A C IF Lyseng Logo IF Lyseng
AIA tranbjerg 1 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 3 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
IF Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
FI Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HSK 6A C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Brabrand IF 1 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand IF 1 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Stensballe IK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
U7 drenge Stautrup B Stautrup IF Logo Stautrup IF
ASA 1 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 2 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
BMi-1 A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
bmi -2 Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Sabro IF A tst/Sabro Logo tst/Sabro
FC Skanderborg Nord 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg Nord 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Østbirk FC A Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK

U-8 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
hei 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
hei 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SGF dynamit 1 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
SGF dynamit 2 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
SGF dynamit 3 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Studstrup B Studstrup
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Egebjerg IF 1 B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg IF 2 B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
BMI 1 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI 2 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Stensballe IK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sabro IF B Sabro IF Logo Sabro IF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF

U-9 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ATI fodbolddrenge A
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Bredballe if B1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe if B2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe if C C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Horsens Porte A
Beders Bedste B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Stautrup 1 A Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup 3 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
ASA 1 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 2 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 3 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Aarhus Fremad 1 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremad 2 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremad 3 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hold 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Hold 1 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Hold 2 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

U-10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIK 1 Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK 2 Vejlby IK Logo Vejlby IK
Dynamitterne A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Bomberne B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Bayerns Drenge A tst/Sabro Logo tst/Sabro

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
March 23 2014

Organisation
IF AIA Tranbjerg
Place
Fodboldfabrikken
Address
Ceres Allé 1
Postalcode
8000
City
Aarhus C
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview